Pepper invest - עדכונים

Pepper Invest הוציאו עדכונים חדשים חשובים שמשנים את כל הסיקור הקודם שכתבתי.

החלטתי להוסיף פוסט נוסף על הנושא כדי להעמיק ולהסביר את העדכונים החדשים.

אם אתם רוצים לדעת מידע יותר מעמיק על Pepper Invest אתם מוזמנים לקרוא את פוסט הסיקור המקורי : סקירה : Pepper Invest

אחרי הרבה זמן שחיכינו פפר השיקה עדכונים חדשים אשר משנים את המצב בו פפר עמדה בתור אפליקציה של מסחר בבורסה.

היו הרבה דברים לשפר ועדיין יש אבל עכשיו אמורות להיות אופציות חדשות באפליקציה אשר לא היו קודם לכן ואנחנו נעבור עליהם בפוסט הבא.

1. מה חדש ?

לפני מספר ימים הופיעה לי התראה מתוך האפליקציה לגבי עדכון בPepper Invest.

בהתחלה תהיתי לעצמי איזה עדכון כבר יכול להיות, אבל כשנכנסתי לבדוק הופתעתי לטובה (אפשר לומר).

 

אחד מהדברים שהוסיפו שחיכיתי לו היא האופציה להעביר את תיק ההשקעות מפפר לכל ברוקר אחר :

אני לא בטוח אם הבנתי אותם נכון אבל לפי מה שהם רושמים בשאלות ותשובות שלהם יהיה אפשר להעביר מניות מחשבון ההשקעות של פפר לחשבונות אחרים בתמורה לעמלה של 0.25% משווי התיק (מינימום של 27 שקל ומקסימום 850 שקל משווי הנייר) או לחשבון השקעות בחשבון בנק אחר תמורת 5 שקלים.


בנוסף הם הוסיפו את האופציה לעשות הוראות LIMIT שזה אומר שאפשר להגביל את הקניה והמכירה עלפי שער מסויים ועד זמן מסויים.

אבל כמו כל דבר גם פה יש אותיות קטנות ואם תשימו לב הם רושמים שיהיה אפשר לקנות מניות בהוראות MARKET וLIMIT תמורת 8 שקלים ועד 40 פעולות בשנה קלנדרית שלאחר מכן המחיר לקניה ומכירה עולה ל28 שקלים לפעולה.

בנוסף אם אתם משתמשים באופציה של לקנות לפי הוראות MARKET וLIMIT אתם יכולים לקנות במשך כל היום וההוראה תשלח באופן מיידי ולא ב21:00 כמו שהיה לפני כן.

האופציה החדשה הזאת של קניה בMARKET וLIMIT נותנת את האופציה לקנות אך ורק מניות שלמות ולא שברי מניות כמו שהם נתנו בעבר.

ולמרות כל זה אם הבנתי נכון הם משאירים את האופציה לקנות מניות רק עלפי שער MARKET בשברי מניות בחינם רק בשעה 21:00 בדיוק כמו שהיה קודם רק שעכשיו תהיה בחירה אם ללכת לפי המסלול הישן או לקנות מניות עלפי הוראות MARKET וLIMIT החדשות באפליקציה.

 

אחרי שעברתי טיפה על הפונקציות של האפליקציה הבנתי שכרגע זה לא לגמרי ברור איך מבצעים את כל הפעולות הללו אבל אני אעדכן בהמשך.

2. מה עדיין צריך לשפר ?

  • למרות העדכונים האחרונים אני מאוכזב מזה שהקניה והמכירה בהוראות MARKET וLIMIT במניות שלמות תהינה בתשלום מאחר וזה מאבד את כל הפואנטה של האפליקציה שלעומת זאת בארצות הברית יש מבחר רב של אפליקציות המאפשרות מסחר במניות ללא עמלות קניה ומכירה במשך יום המסחר כגון : ROBINHOOD , WEBULL, M1 FINANCE וכדומה.
  • כמות המניות באפליקציה עדיין ממש מוגבלת למרות שהתווספו מספר מניות חדשות לאחרונה ואחת מהם היא TESLA לאחר שהצטרפה למדד הS&P500, אני אשמח לראות את Pepper Invest פותחת את שעריה לשוק הרחב ולא רק לרשימת מניות ספציפית.
  • המסחר החינמי עדיין קורה רק בשעה 21:00 ולכן עדיין אי אפשר באמת לסחור במשך היום ללא השלכות של עמלות כמו באפליקציות דומות בארצות הברית.
  • ברוב האפליקציות בארצות הברית ישנה גם אופציה לסחור באופציות ואת זה הייתי רוצה לראות גם בפפר אם יתאפשר למרות שמסחר באופציות הוא מסחר בסיכון הרבה יותר גבוהה ואפשר להפסיד בו מעבר למה שהושקע.
  • עדיין אין אפשרות להעביר ישירות לחשבון המסחר דולרים אלא רק בעזרת קניה אשר מחייבת מהחשבון השקלי, מצד אחד זה יכול להיות טוב כי אז זה גורם אוטומטית לממוצע דולרי מאחר והדולר כל פעם נקנה במחיר שונה, אבל מצד שני זה לא מתאים לכל אחד ויש אנשים שלא קונים בתדירות גבוהה ולכן יהיה להם יותר משתלם להמיר סכום חד פעמי לדולרים, משהו שהאפליקציה כרגע עדיין לא מאפשרת ובספק אם תאפשר בכלל.
  • בפסוט הקודם דיברתי על הרבה קריסות של האפליקציה, לאחר שהתחדשתי בטלפון חדש שמתי לב שרוב הדברים עובדים כמו שצריך ואין יותר מידי קריסות חוץ מבסביבות השעה 21:00 שגם אז יש פחות, אז יכולה להיות בעיה תמיכה בטלפונים מסויימים ולכן באחד זה עובד לי טוב והשני לא כלכך אבל זה עדיין משהו שצריך לעבוד עליו כי זו אמורה להיות אפליקציה שנגישה לכל מי שחפץ בה.

סיכום.

אחרי שיצא לי להשתמש בPepper invest במשך כשנה וחצי הגעתי למסקנה פשוטה שלי זה בנתיים יותר משתלם להשאר איתם בגלל החוסר בעמלות קניה ומכירה מאחר ואני קונה הרבה ויוצר לעצמי ממוצע דולרי אני חוסך על עמלות קניה ומכירה וזה מתקזז עם המחיר של ההחזקת תיק, אם זה משתלם לי אז זה יכול להשתלם לעוד אנשים.

למרות זאת כפי שציינתי בפוסט סקירה הקודם, Pepper Invest עדיין לא מתאימה לכל אחד לפי דעתי, היא מתאימה בעיקר למתחילים בשוק ההון ולא כל שיטה של מסחר מתאימה לPepper Invest וזה לגמרי תלוי בשיטה שלכם להשקיע.

אם אתם מעוניינים לקרוא מידע יותר מעמיק על האפליקציה אתם יכולים לחזור לפוסט סקירה המקורי שלי : סקירה : Pepper Invest

לסיכום הייתי רוצה לאחל לPepper Invest להמשיך לחדש ולהיות יותר אטרקטיביים לקהלים יותר נרחבים.

אם יהיו עוד עדכונים אעדכן בהמשך.

אתם מוזמנים לעשות לייק לעמוד הפייסבוק של הבלוג כדי להתעדכן כשעולים פוסטים חדשים : כאן